Svatba v rustikálním stylu: Jak jsme prožili nezapomenutelný den v stodole

Svatba Ve Stodole

"Vítáme vás u nevšedního zážitku – svatby ve stodole. Dovolte nám přiblížit vám úchvatný koncept svatebního obřadu, který se odehrává v historickém a útulném prostoru stodoly. Připravte se na romantickou atmosféru plnou rustikálních detailů, které dotvoří neopakovatelnou atmosféru vašeho velkého dne."

Historie svateb ve stodole

Historie svateb ve stodole se datuje až do starověkého Egypta, kde byly svatby často konány v prostorách farmářských chlévů. V Evropě se tento trend rozšířil v 19. století, kdy venkovské obyvatelstvo začalo pořádat svatby v prostorách stodol nebo hospodářských budov. Tyto svatby byly spíše jednoduché a praktické, ale s příchodem moderních technologií a dekorací se staly velmi oblíbenými i mezi městským obyvatelstvem.

Dnes jsou svatby ve stodole stále velmi populární, zejména kvůli svému rustikálnímu šarmu a možnosti konání celkového programu na jednom místě. Hostiny pod širým nebem, tance na slamníku a romantické osvětlení dělají z tohoto typu svatebního obřadu nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i hosty.

Výhody svatby ve stodole

Svatby ve stodole se stávají stále oblíbenější volbou mezi snoubenci, a to nejen kvůli svému rustikálnímu šarmu. Tyto svatební obřady přinášejí mnoho výhod, které byste jinde těžko našli.

Jednou z hlavních výhod svateb ve stodole je možnost naplánovat si celou událost podle vlastních představ. Díky prostoru, který nabízí, máte možnost upravit interiér a exteriér tak, aby odpovídaly vašemu vkusu. Navíc vám svatba ve stodole umožňuje být kreativní a uspořádat pro hosty něco speciálního, co u nich zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Další nezanedbatelnou výhodou je skvělá možnost kombinace venkovního i vnitřního prostoru. Můžete si naplánovat slavnostní obřad venku na čerstvém vzduchu a potom se přesunout do prostorné stodoly pro hostinu s tančením a zábavou.

Svatba ve stodole také nabízí praktickou stránku věci - velký prostor s dostatkem místa pro hosty, cateringové stanoviště či bar. Ještě jednou zdůrazníme - svatební obřady v této zajímavé a moderní lokalitě jsou velmi populární, a proto si můžete být jisti, že si vaši návštěvu užijí snoubenci i hosté.

Vybavení a dekorace pro svatbu ve stodole

Pokud se rozhodnete uspořádat svůj nezapomenutelný den v prostorách venkovské stodoly, můžete být jistí, že tato volba přináší mnoho romantických a rustikálních možností. Vzhledem k tomu, že stodola je prostorná a útulná, nabízí spoustu prostoru pro dekorace a vybavení.

Jako první krok byste se měli zaměřit na výběr správných dekorací, které podtrhnou krásu vaší svatební stodoly. Mezi oblíbené dekorace patří např. nástěnné květinové aranžmá, slavnostní lampiony či svítící girlandy. Vybavte stoly a lavice bílými ubrusy a doplňte je květinami ve sklenicových vázách nebo dřevěných boxech.

Dalším důležitým faktorem je samozřejmě výběr vhodného nábytku. Pokud uspořádáte obřad venku, můžete zvolit jednoduché dřevěné židle s různobarevnými polštářky. Pokud ale plánujete ceremonii uvnitř stodoly, mohou být pro hosty pohodlnější sedačky či koberce.

Ať už si vyberete jakýkoli styl, vítěznou volbou bude určitě kombinace rustikálního a romantického designu. Ať se tedy rozhodnete pro dekorace ve vintage stylu nebo klasickém provedení, budete mít jistotu, že vaše svatba ve stodole bude nezapomenutelná pro vás i vaše hosty!

Jídlo a pití na svatbě ve stodole

Jídlo a pití jsou neodmyslitelnou součástí každé svatby, a svatba ve stodole není výjimkou. V tomto případě je však tato tradice spojena s určitými úskalími. Proto je důležité mít jasnou představu o tom, jak bude catering na této svatbě probíhat.

Vzhledem k faktu, že se jedná o venkovskou slavnost, lze očekávat tradiční pokrmy a nápoje. Klasickým jídlem na svatbě ve stodole jsou například gulášové polévky, pečené prasata či krůty, šunkové závitky apod. Tyto pochoutky se obvykle podávají formou bufetu, který je situován buď uvnitř samotné stodoly nebo venku pod širým nebem.

Co se pití týče, jsou to zejména pivo a víno. Pokud budete chtít nabídnout i tvrdší alkoholické nápoje, doporučujeme limitovat jejich množství a sledovat tak konzumaci hosty.

Každopádně byste neměli zapomenout na to, aby bylo jídlo a pití dostatečné pro všechny hosty. Stejně tak je důležité zajistit vhodné podmínky pro jejich skladování a servírování. S těmito základními pravidly však nemusíte mít na vaší svatbě ve stodole žádné obavy ohledně jídla a pití.

Zábava na svatbě ve stodole

Svatba ve stodole je nádhernou a originální volbou pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek. Ale co by to bylo za svatbu bez zábavy? Ve stodole máte nekonečné možnosti, jak oslavit tento den. Přeměňte prostor na taneční parket a uvidíte, jak se hosté rozezpívají a budou si užívat opravdovou pohodu. Pokud chcete uspořádat tradiční českou veselici, stačí postavit stůl s místními specialitami a poohlédnout se po kapelníkovi. A pokud chcete na svatbě trochu pobavit i malé hosty, můžete jim připravit různé hry a soutěže venku v okolní přírodě. Zkrátka a dobře - svatba ve stodole nabídne nejen krásný prostor pro obřad, ale také spoustu zábavy a dobré nálady!

Oblečení pro svatebčany na svatbě ve stodole

Pokud se chystáte na svatbu ve stodole, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý život. Protože tento typ svatebního obřadu má specifickou atmosféru, doporučujeme vám zvolit vhodné oblečení, které bude pohodlné a zároveň elegantní.

Při výběru šatů a obleků byste měli brát ohled na venkovský charakter svatby. Pro dámy jsou tipem letní šaty s květinovým motivem nebo krajkové šaty v pastelových barvách. Pokud chcete být více originální, můžete zvolit barevné šaty nebo i kostým s kalhotami. Pro pány jsou ideální saka v jemných odstínech bez kravaty či motýlka.

Je také nutné myslet na vhodnou obuv, která bude přizpůsobena podkladu stodoly - boty s podpatky se nehodí, raději volte pohodlné sandály nebo balerínky pro dámy a kožené boty pro pány.

Vhodným doplňkem jsou květiny do účesu nebo klobouk pro dámy a květinová korsáž pro pány. Všechny detaily je nutné pečlivě promyslet, aby celkový dojem byl dokonalý.

Nezapomeňte, že kromě oblečení se na svatební den musíte cítit dobře a pohodlně. Proto nenechte vyniknout pohodlnost nad eleganci a zvolte takové oblečení, ve kterém budete schopni si užít svůj speciální den v plné pohodě.

Náklady na svatbu ve stodole

Pokud se rozhodnete svatbu konat v prostorách stodoly, můžete ušetřit nemalou částku peněz. Nicméně i při této variantě je nutné počítat s určitými náklady, ať už se jedná o zapůjčení samotné stodoly, výzdobu nebo cateringové služby. V tomto článku se podíváme na typické náklady spojené s uspořádáním svatby ve stodole a jak je můžete snížit, aniž byste museli ustoupit od vašich představ.

Závěr a doporučení

Závěr a doporučení pro svatbu ve stodole:

Svatba ve stodole je nejenom originální, ale i velmi romantickou alternativou k tradičním svatebním obřadům. Pokud se rozhodnete uspořádat svou svatbu v prostorách stodoly, měli byste zvážit následující tipy a doporučení.

Nezapomeňte na správné osvětlení: Svatba ve stodole by měla být dostatečně osvětlena pro pohodlný průběh celého dne. Osvětlení umístěte na strategických místech, aby se vytvořila vhodná atmosféra pro váš velký den.

Připravte si dostatek jídla a pití: Zajistěte si dostatečné množství jídla a pití pro vaše hosty. Pokud chcete podporovat rustikální styl svatby, přemýšlejte o potravinách jako jsou grilované maso, saláty nebo připravený guláš.

Udržujte teplotu ideální: Stodola je charakteristická jarním a letním horkem nebo zimním chladem, proto zajistěte, aby byla teplota uvnitř stabilní. Pamatujte si také poskytnout místa k ochlazení nebo ohřátí se v závislosti na počasí.

Myslete na vhodnou výzdobu: Použijte rustikální výzdobu, jako jsou světla, květiny a jednoduché dekorace, aby se stodola stala romantickým prostředím pro váš velký den.

Svatba ve stodole může být bezproblémová a nezapomenutelná událost. Pokud budete mít na paměti některé z těchto tipů a doporučení, vaše svatba se stane nevšední událostí pro vás i vaše hosty.

Publikováno: 12. 06. 2023

Kategorie: společnost

Autor: Petra Novotá

Tagy: svatba ve stodole | svatební obřad konaný v prostorách stodoly