Tisíce lidí kráčely Prahou na Avon Pochodu 2019

Avon Pochod 2019

Rekordní účast

Letošní ročník festivalu přilákal rekordní počet návštěvníků. Brány areálu se otevřely tisícům nadšenců, kteří si nenechali ujít bohatý program. Organizátoři hlásí více než dvakrát vyšší účast oproti loňskému roku. Úspěch akce přičítají skvělému počasí, hvězdnému obsazení a rozšířené nabídce stánků s občerstvením. Návštěvníci si pochvalovali především přátelskou atmosféru a bezproblémový průběh festivalu. Velký zájem vzbudily koncerty populárních kapel, divadelní představení pro děti i dospělé a doprovodný program v podobě workshopů a sportovních aktivit. Rekordní účast je pro organizátory velkým povzbuzením do dalších let a motivací pro zkvalitňování festivalu.

Silné příběhy žen

Ženy vždy hrály v dějinách i ve společnosti nezastupitelnou roli, ačkoliv jejich příběhy nebývaly vždy slyšet. Naštěstí se doba mění a my máme možnost se seznamovat s inspirativními osudy žen, které překonaly nejrůznější překážky, dosáhly neuvěřitelných věcí a změnily svět k lepšímu.

Slyšely jste například o Věře Čáslavské, gymnastce, která se stala několikanásobnou olympijskou vítězkou a svým odvážným postojem během okupace Československa v roce 1968 se stala symbolem odporu proti totalitnímu režimu? Nebo o Elišce Junkové, závodní motoristické legendě, která ve 20. letech minulého století pokořovala rychlostní rekordy a bořila stereotypy o ženách za volantem?

Tyto a mnohé další silné ženy nám připomínají, že odvaha, vytrvalost a odhodlání neznají genderové hranice. Jejich příběhy nás motivují k tomu, abychom se nebály jít za svými sny a bojovaly za to, v co věříme.

Dobrovolníci v akci

V České republice existuje dlouhá tradice dobrovolnictví a v posledních letech zájem o něj stále roste. Lidé všech věkových kategorií a profesí se zapojují do nejrůznějších aktivit, aby pomohli druhým a udělali svět lepším místem. Dobrovolníci pomáhají v nemocnicích a domovech pro seniory, starají se o opuštěná zvířata v útulcích, organizují sbírky pro lidi v nouzi, uklízejí parky a lesy nebo se věnují dětem a mládeži. Dobrovolnictví přináší radost nejen těm, kterým je pomoc určena, ale i samotným dobrovolníkům. Ti získávají nové zkušenosti, dovednosti a přátele, posilují své sebevědomí a pocit užitečnosti. Existuje mnoho organizací, které dobrovolníky vítají a nabízejí jim smysluplné a obohacující příležitosti, jak se zapojit.

Atmosféra nadšení

Sál se otřásal energií, když se všichni účastníci shlukli, aby byli svědky této mimořádné události. Vzduch vibroval očekáváním a nadšením. Úsměvy a vzrušené pohledy se šířily davem jako požár. Bylo cítit, že se schyluje k něčemu výjimečnému, k okamžiku, na který se bude dlouho vzpomínat. Atmosféra byla nabitá emocemi a každý se snažil nasát každý detail, každou vteřinu.

Společně proti rakovině prsu

Rakovina prsu je v České republice nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Každoročně je diagnostikována u více než 7 000 žen a bohužel, přes neustálý pokrok v léčbě, si tato nemoc stále vybírá svou daň. Právě proto je nesmírně důležitá prevence a včasná diagnostika. Pravidelné samovyšetření prsů by se mělo stát samozřejmostí pro každou ženu. Všímejte si jakýchkoli změn na vzhledu či tvaru prsu, nepodceňujte bolest a v případě jakýchkoli pochybností se nebojte obrátit na svého lékaře. Existuje mnoho organizací a pacientských skupin, které nabízejí podporu a informace ženám s rakovinou prsu. Nebojte se na ně obrátit, sdílení zkušeností a vzájemná pomoc jsou v těžkých chvílích k nezaplacení. Společně můžeme bojovat proti rakovině prsu a zvýšit šance na uzdravení.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: lidé

Autor: Jakub Růžička

Tagy: avon pochod 2019 | charita