Počasí


Udělejte rok 2013 tím nejlepším

Napsala: Nikola Šmorancová

Datum: 21. ledna 2013

Zdravím vás v novém roce 2013!

Jak jinak by měl začít první letošní newsletter než tím, jak prožít rok 2013 šťastně a úspěšně?

Ráda bych dnes s vámi zasdílela jeden můj účinný systém, který používám se svými klienty, aby dosáhli svých úspěchů. Nastavit účinné cíle je jistě jedna věc, druhá věc je, abychom je mohli zrealizovat a podstupovat takové kroky, které k němu jistě povednou.

A o jaký systém se jedná?

Nazvala jsem jej tak, aby zároveň fungoval jako mnemotechnická pomůcka, abyste si mohli jednotlivé kroky jednoduše zapamatovat a používat je.

Systém VÍTĚZSTVÍ

Každé písmeno tohoto systému znamená krok, který je potřeba udělat, abyste se mohli ke svému cíli skutečně dostat a radovat ze z úspěchu. Pojďme se společně podívat na jednotlivé kroky blíže.

Abychom si je rozepsali opravdu kvalitně, budu nyní každý newsletter v řadě věnovat jednomu písmenu z tohoto systému VÍTĚZSTVÍ, tak abyste si do příště mohli vytvořit potřebné akce vedoucí k vašemu úspěchu a posunuli se dále. Pojďme se tedy podívat na první.

V = vize

Vize je jeden z nejdůležitějších kroků tohoto systému. Bez představy budoucího stavu, kterého si přejete na konci dosáhnout, se dostat daleko nedá. Spousta z vás může namítat, že si zkrátka neumíte představit, kde byste se chtěli za půl roku nacházet a možná potřebujete pomoci s technikou, jak na to. Nejjednodušší technikou, která vám pomůže se rozpřemýšlet ohledně vašeho ideálního budoucího stavu je tzv. vision board. Jak takový vision board vytvořit si hned povíme v následujícíh krocích.

Kupte si v papírnictví čtvrtku (ideálně velikost A5). Jako druhý krok si sežeňte opravdu velké množství časopisů, které rádi pročítáte a kde se mohou nacházet zajímavé obrázky nebo texty, které můžete použít do vaší úžasné vizualizační koláže. Vystřihněte si dostatečný počet obrázků a textů, které vás na první pohled oslovily a které korespondují s představou vaší ideální budoucnosti. Pokud se budete například zaměřovat na oblast zaměstnání - můžete shromáždit obrázky, které se budou týkat tohoto tématu (kancelář, auto, jednání, leadership...). Ptejte se sami sebe na otázku: "Jak vypadá má ideální práce/zaměstnání?" Až nashromáždíte dostatečný počet obrázků nebo textů, začněte je lepidlem libovolně lepit na čtvrtku, dokud nevytvoříte krásnou koláž vypovídající o tom, jak si představujete svoji budounost (v jakékoli oblasti vašeho života). Osobně mám ráda vše na jednom místě, takže si na čtvrtku lepím svůj osobní i pracovní život (koneckonců - moje práce je i mým koníčkem) :-)

Pro inspiraci si můžete najít několik obrázků pod heslem visionboard na Googlu.

Vaše obrázková tabule vám bude neustále připomínat čeho si přejete dosáhnout. Zkuste se například zaměřit na celý rok 2013. Když si sami sebe na konci tohoto roku představíte a ohlédnete se zpět, čeho úžasného jste v tomto roce dosáhli? I to může být vaše téma pro tvorbu obrázkové tabule. Až budete mít vision board hotový, umístěte jej na místo, kde na něj každý den uvidíte a budete tak vašemu podvědomí neustále připomínat, kam směřujete.

V příštím newsletteru se podíváme společně na další písmeno v systému VÍTĚZSTVÍ, a to písmenko I = Intenzivní inspirace. Vaše obrázková tabule vám bude neustále připomínat čeho si přejete dosáhnout. Zkuste se například zaměřit na celý rok 2013. Když si sami sebe na konci tohoto roku představíte a ohlédnete se zpět, čeho úžasného jste v tomto roce dosáhli? I to může být vaše téma pro tvorbu obrázkové tabule. Až budete mít vision board hotový, umístěte jej na místo, kde na něj každý den uvidíte a budete tak vašemu podvědomí neustále připomínat, kam směřujete.

Věřím, že tato pomůcka vám pomůže si hravě a přitom účinně ujasnit, kam směřujete a čeho chcete dosáhnout.

Přečtěte si také: „Koučování - podnikněte cestu za svým cílem

Životní poradna
Všechna práva vyhrazena © 2010-2018 Nikola Šraibová, Michaela Lišková

Copyright | Zajímavé odkazy | Životní koučink Praha, Šťastná žena, Vztahový koučink Mentální trénink a sportovní koučink